השקעות


Ijump

איי ג'אמפ פועלת בתחום הפנאי והבילוי לילדים ונוער. התחום בכללותו, מורכב ממגוון רחב של פעילויות, לרבות, פעילות תרבות, בידור, חוגים וספורט.

איי ג'אמפ, שהתאגדה בשנת 2015, הינה מהחברות המובילות בישראל בהקמה ופיתוח של מתחמי בילוי וספורט, לילדים ונוער, הכוללים פעילויות כגון: מתחמי קפיצות חופשיות, במות קפיצה, קירות טיפוס ופארקי חבלים.

נכון לספטמבר 2017, מפעילה איי ג'אמפ חמישה פארקים בפתח תקווה, בחיפה, בתל אביב, באר שבע וכן מרכז במטולה. היקף המבקרים באתריה של איי ג'אמפ במהלך השנים 2016-2015 הינו מעל ל- 500,000.
 

Ijump.co.il
קומסק בע"מ

קומסק הוקמה בשנת 1987 כחברה פרטית. קומסק הנה החברה המובילה בישראל לאספקת שירותי יעוץ והפצת מוצרים בתחום אבטחת מידע וסייבר. לקבוצה מגוון רחב של לקוחות בתחום השירותים, בארץ ובעולם, עליהם נמנים בין היתר תאגידים בנקאיים, חברות טלקומוניקציה, חברות ביטוח, גופים ציבוריים וממשלתיים וכן חברות היי-טק.

לקומסק חברות בנות באנגליה ובהולנד, באמצעותן היא פועלת בשווקי מערב אירופה, תוך שימוש בידע ובמתודולוגיה שפותחו על ידי החברה בתחום זה במהלך שנות פעילותה הרבות.

במקביל לאספקת שרותי הייעוץ עוסקת קומסק בהפצה ושיווק של מוצרי אבטחת מידע בישראל, המסופקים לה על ידי יצרני תוכנות וחומרה שונים.

החברה הונפקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בשנת 2000 וחזרה להיות חברה פרטית בשנת 2009 לאחר שנמחקה מהמסחר בבורסה. בחודש ספטמבר 2014, רכשה עילדב את מלוא הבעלות בחברה תמורת 76 מיליון ש"ח

comsecglobal.com
מדטכניקה בע"מ

מדטכניקה הוקמה בשנת 1958 כחברה פרטית, אשר הונפקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בשנת 1988. תחום פעילותה העיקרי והמסורתי של החברה, החל ממועד הקמתה, הינו שיווק, הפצה ומכירה של מכשור וציוד רפואי מגוון.

מדטכניקה מייצגת, באופן בלעדי, מעל 100 יצרנים מובילים מארה"ב, אירופה ויפן. מדטכניקה משווקת את מוצריה לקופות החולות, בתי החולים, המעבדות והמרפאות בישראל. 

במסגרת פעילותה, מדטכניקה מייבאת, משווקת, מפיצה ומוכרת בישראל מכשור וציוד רפואי מגוון, ציוד אופטי וציוד גיאודזי וכן מעניקה שירות למוצרים המשווקים על ידה. מדטכניקה מספקת ללקוחותיה תמיכה בכל שלבי מחזור החיים של מוצריה, עם שירות ותחזוקה 24 שעות ביממה. יתר על כן, מדטכניקה מציעה מגוון רחב של פתרונות מימון ללקוחותיה, ובכך מאפשר להם לעמוד בתקציב ודרישות כספיות.

מדטכניקה עוסקת גם בפיתוח ובייצור של ציוד רפואי, בעיקר באמצעות זרוע הון הסיכון שלה מדטכניקה היי טק. מדטכניקה היי טק משקיעה בעיקר בחברות בתחומי ציוד ומכשור רפואי. מדטכניקה מנצלת את ניסיונה, ידע וקשרים בתחום הרפואי בארץ ובעולם כדי לקדם את חברות הפורטפוליו שלה.

עילדב רכשה את השליטה במדטכניקה בינואר 2008, בתמורה כוללת של כ- 117 מיליון ש"ח. לאחר ביצוע פעולות השבחה ומיקוד אסטרטגי שהצליחה להביא לשיפור התוצאות העסקיות של מדטכניקה, מכרה עילדב את החזקותיה בינואר 2011 ברווח כולל של 104 מיליון ש"ח, המייצג שיעור תשואה פנימית (IRR) של 47%. 

www.medtechnica.co.il
פלייט מדיקל בע"מ

פלייט עוסקת בייצור, פיתוח ושיווק של מכשירי הנשמה.

פלייט מייצרת ומשווקת את מכשירי ההנשמה מסוג Flight-50 ו-Flight-60, שהינם מובילים עולמיים בניידותם, במשקלם הנמוך ובצריכת האנרגיה הנמוכה שלהם. מכשירי הנשמה אלו משמשים בעיקר ביחידות לטיפול נמרץ, טיפול בבית וברפואת חירום. 

לפלייט בסיס התקנות של למעלה מ-15,000 יחידות, רובן בארצות הברית.

בשנת 1996 איתרה פלייט את ההשקעה הראשונית והיחידה ממדטכניקה, בסך של כ- 1 מיליון דולר. בשנת 2009 מוזגה פלייט לתוך שלד בורסאי לפי שווי של 120 מיליון ש"ח ומאז היא נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב. 

פלייט הינה חברה בת של מדטכניקה, ונכללה במכירתה במרס 2011.

www.flight-medical.com
C.D.P פיתוח רפואי בע"מ

C.D.P עוסקת בפיתוח תוכנות ומערכות ממוחשבות, המאפשרות איסוף נתונים רפואיים, המתקבלים מציוד הדמיה כגון מצלמות, אולטרסאונד והדמיה בתהודה מגנטית.

החברה הוקמה על ידי מדטכניקה, בשנת 2000 עם מימון של כ- 200 אלפי דולר בהלוואת בעלים. C.D.P נרכשה באוגוסט 2010 על ידי פיליפס מערכות רפואיות בכ- 15 מיליון דולר.
פוקרד דיאגנוסטיקס בע"מ

פוקרד דיאגנוסטיקס הינה חברה לפיתוח טכנולוגיה, שמטרתה לספק פתרון חדשני בזמן אמת, המגיב פחות באבחון מעבדתי ומציע מערכת אוניברסלית ויציבה. הפלטפורמה הטכנולוגית הרחבה של פוקרד עשויה לשמש לטיפול במגוון רחב של יישומים לאבחון רפואי ותעשייתי. היישום הראשון של החברה מתמקד באבחון מעבדתי רפואי.

מאז הקמתה, גייסה החברה למעלה מ- 50 מיליון דולר.

פוקרד היתה חברה בת של מדטכניקה, ונכללה במכירתה במרס 2011.

www.pocared.com
קיור לייט מדיקל בע"מ

קיור לייט פתחה ושיווקה פתרונות לטיפול בבעיות עור אסתטיות ורפואיות. המערכות לריפוי אקנה של החברה משלבות ספקטרום צר בעל הספק גבוה שאינו קוהרנטי עם מערכות אור ממוחשבות ובכך מאפשרות טיפולים רפואיים לא פולשנית יעילים ומהירים. המערכת מנצלת שיטת ניטור באמצעות תמונה, המאפשרת ספירה דיגיטלית וגרפית של התקדמות הטיפול.

החברה נרכשה בינואר 2008 לאחר שהגיעה לחדלות פירעון. בעקבות השבחה מהירה ומוצלחת נמכרה באוקטובר 2008 תמורת פי 3 מההשקעה המקורית.
פועלים אי.בי.אי.- ניהול וחיתום בע"מ

פועלים אי.בי.אי הינה חברה ישראלית הנסחרת בבורסה לניירות ערך של תל אביב החל משנת 2000 ועוסקת בניהול הנפקות עבור תאגידים המבקשים לגייס הון בשוק ההון בישראל. הכנסותיה נובעות בעיקר מניהול קונסורציום חתמים להנפקות של חברות המציעות ניירות ערך לציבור בישראל על-פי תשקיף וכן מניהול הנפקות פרטיות של חברות למשקיעים מוסדיים.

פועלים אי.בי.אי הינה מובילת שוק בתחומה הודות ליכולתה הייחודית לנהל הנפקות מוצלחות בסביבה המשתנה של שוק ההון בישראל - מהנפקות פרטיות בהיקף משתנה לכמה מההנפקות הגדולות ביותר בשוק המקומי.

עד מאי 2014 הייתה עילדב בעלת עניין בחברה. 

www.ibi.co.il
קו מנחה בע"מ

קו מנחה הוקמה בשנת 1981, והונפקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בשנת 1991. קו מנחה עוסקת, במישרין ובאמצעות חברות בנות שלה, באספקת נתונים פיננסיים שונים, מידע עסקי וניתוח באמצעות מערכות תוכנה ליישומי אינטרנט. 

החברה מציעה נתונים פיננסים בזמן אמת וכן נתונים היסטוריים בעבור מוסדות, משקיעים מקצועיים ומשתמשים פרטיים. בנוסף מציעה החברה שירותי מידע אחרים לרבות מידע משפטי, מידע מיסויי ומידע בנוגע לרישום מקרקעין. החברה מפעילה את אתר האינטרנט ביזפורטל, אתר פיננסי מקומי מוביל עם מגוון רחב של יישומים ושירותים המכוון בעיקר לקהילה הפיננסית המקומית.

בחודש מרץ 2010, רכשה עילדב כ-25% ממניות קו מנחה בתמורה לכ- 36 מיליון ש"ח. החזקה זו נמכרה בשתי מנות בחודש מרץ 2012 ובחודש דצמבר 2013.  

www.bizportal.co.il